48 Günde İngilizce

 

48 günde etkili ingilizce Turkish American Council (TAC) eğitim kurumlarında uygulanan bir eğitim sistemidir. Bu sistem tüm dünyada uygulanmakta olup, en etkili, en hızlı ve en kolay dil öğrenme yöntemi olarak kabul edilmektedir. Sürekli tekrara dayanır ve ilk dersin sonunda bile öğrenciler dersten İngilizce konuşarak ayrılırlar. Öğrencilere günlük hayatlarında gerekmeyecek gramer ve kelime yapıları öğretilmez, temeli konuşmaya dayanan bir sistem olduğundan İngilizceyi konuşarak, çok fazla tekrarla öğrenir yani günün sonunda İngilizce konuşabilir hale gelirsiniz. Programı tamamlayan öğrencilerden asla şu cümleyi duymazsınız ‘biliyorum ama konuşamıyorum’, aslında programın özü bilmenizi değil konuşmanızı sağlamaktır ve TAC kalitesinde 48 günde İngilizce bu haliyle diğer eğitimlerden farklılaşır.

48 Günde İngilizce dil kursunda en temel amacımız öğrencilerimizin yabancı dil eğitimini zoraki bir süreç olmaktan çıkarıp keyif alacakları bir yolculuğa dönüştürmektir. Bu nedenle eğitim sistemimiz iletişimsel temele dayanır. Öğrenci odaklı yaklaşımımız ve modern yöntemlere dayandırdığımız eğitim müfredatımızla (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisini geliştirmeyi hedefleriz.

48 Günde İngilizce eğitimlerimiz alanlarında uzman, formasyonunu tamamlamış ya da TESOL, CELTA, DELTA, TEFL sertifikalarına sahip, programın gerektirdiği niteliklere sahip Türk ve yabancı öğretmenler tarafından gerçekleştirilir. Eğitimlerimizi National English yayınlarının yardımcı materyalleri ile destekleyerek dersleri zevkli ve eğlendirici hale getiririz. Derslerde dil becerilerinizi geliştirirken, öğrendikleriniz görsel ve işitsel yöntemler ile işlevsel hale getirilmektedir.

48 günde İngilizce dil kursunda diğer dillerde olduğu gibi Ortak Avrupa Dil Programı çerçevesinde A1 başlangıç seviyesi, A1-A2-B1-B2-olmak üzere toplam 4 kur bulunmaktadır.

48 günde İngilizce programını oluşturan dört seviyenin tamamlanma süresi toplamda 192 saattir. Haftalık ders sayısı 12 dir ve dört ayın sonunda program bitmiş olur.

Deneme derslerine katılarak sistemi deneyebilir memnun kalmazsanız devam etmeyebilirsiniz.

Ataşehir TAC da en kaliteli eğitimi vermek dışında en önemli hedeflerimizden biri de yoğun iş veya öğrencilik hayatı içinde olan katılımcılarımızın burada geçirdikleri vaktin en verimli, en kaliteli, en eğlenceli kullanılmasını sağlamaktır. 48 Günde İngilizce kursu tamamıyla öğrencinin aktif katılımına dayalı bir sistemdir. Derslerde öğrencinin sürekli aktif olması sağlanarak dinamik ve eğlenceli bir öğrenme ortamı yaratılır.

Derslere devam zorunluluğu vardır. Derslerine yüzde doksan oranında katılım göstermiş ancak kur sınavında başarılı olamamış öğrencilerimiz ücretsiz olarak aynı seviyede başlayacak olan ilk sınıfa katılabilirler.