Almanca Dil Kursu

 

Almanca Avrupa’nın en çok kullanılan ana dillerinden biridir. Bu nedenle Almanca öğrenmek gelecek için bir planınız olsun olmasın size sayısız avantaj sağlar. Alman üniversiteleri lisans veya yüksek lisans seviyelerinde çok fazla burs imkânı sunmaktadır. Almanca öğrenerek bu burslardan faydalanma şansına sahip olan öğrencilerden biri olabilir ya da öğrenci değişim programlarına katılabilirsiniz. İyi düzeyde Almanca bilmeniz Türkiye’de ya da dünyadaki Alman şirketlerinde çalışabilmenize olanak tanır. Uluslararası faaliyet gösteren firmalarda Almanca bilen bir çalışan olmak sizi rekabette bir adım öne çıkartacaktır.

Almanca konuşan ülkelerin vatandaşları oldukça sık seyahat ederler. Turizm sektöründeyseniz Almanca iletişim kurmanız müşteri memnuniyetinizi ve beraberinde iş potansiyelinizi arttıracaktır. Tüm bunların yanı sıra Almancanın bilimin ikinci dili olması sebebiyle bilim dünyasındaki gelişmelere ana dilinize çevrilmesini beklemeden hızla ulaşabilir, edebiyat dünyasının öne çıkan, sevilen dehalarını ana dillerinde okuyabilir, anlayabilirsiniz.

Halen Türkiye’de olan ve Almanya’da yaşayan biriyle evlendikten sonra Almanya’da ikamet etmek (Aile Birleşimi) isteyen kişiler A1 düzeyinde Almanca bilgisine sahip olmak zorundadırlar.

Almanca bilgisi sizleri gerek kariyerinizde gerekse sosyal yaşamınızda diğerlerinden farklı kılacaktır.

 

Eğitim Sistemimiz

Almanca dil kursunda diğer dillerde olduğu gibi Ortak Avrupa Dil Programı çerçevesinde A1 başlangıç seviyesi, A1-A2-B1-B2-C1-C2 olmak üzere toplam 6 kur bulunmaktadır. Hangi kura kayıt olmanız gerektiği kurumumuzda yapılacak olan ücretsiz seviye tespit sınavıyla belirlenir.

 

Ders Programı

Almanca derslerimiz yoğun ve rahat program olmak üzere ikiye ayrılır.

Yoğunlaştırılmış program hafta içi akşam 19-21:15 saatleri arasında haftada 4 gün veya hafta sonu 10-13:30 saatleri arasında

Rahat program ise hafta içi akşam 19- 21:15 saatleri arasında haftada 2 gün veya hafta sonu 10-12:20 saatleri arasında olacak şekilde düzenlenmiştir.

 

Sınıflar

Her bir grup en fazla 6 ile 8 kişiden oluşur. Kalabalık sınıflarda olduğu gibi kaybolup gitmez bire bir ders kalitesinde eğitim alırsınız.

A1- B1 seviyelerinde her bir kurun tamamlanma süresi 50 derstir. B2-C1-C2 seviyelerinde ise her bir kur 80 derste tamamlanır.

 

Gelişim Takibi

Almanca dil kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin gelişimleri eğitim danışmanları ve öğretmenleri tarafından takip edilerek kendilerine düzenli olarak gelişim alanlarıyla ilgili aksiyonlar verilir. Gerekirse ek dersler veya farklı materyallerle desteklenerek geliştirilir. Ataşehir TAC da en kaliteli eğitimi vermek dışında en önemli hedeflerimizden biri de yoğun iş veya öğrencilik hayatı içinde olan katılımcılarımızın burada geçirdikleri vaktin en verimli, en kaliteli, en eğlenceli kullanılmasını sağlamaktır.

 

Kişiye Özel Çözümler- Birebir Eğitim Programı

Herhangi bir programa uymak zorunda olmadığınız kişiye özel bire bir derslerimiz ya da kendi oluşturacağınız grupla yapabileceğiniz VIP derslerimizle tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik bir eğitim de alabilirsiniz.

Almanca aile birleşimi programlarımız yalnızca özel ders şeklinde verilmektedir. Böylelikle öğrencinin daha kısa sürede hedefe ulaşması sağlanır.

 

Eğitmenlerimiz

Almanca dil kurslarımız alanlarında uzman, formasyonlarını tamamlamış Türk ve Alman öğretmenlerimiz tarafından düzenlenmektedir. Ataşehir TAC Almanca dil kursunda öğrencilerin (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesi hedeflenir.

 

Sertifikasyon

Tamamladıkları kuru başarıyla bitiren öğrencilere Millî Eğitim Bakanlığından onaylı Ataşehir TAC Almanca Dil Kursu sertifikası verilir. Dileyen öğrenciler tamamladıkları kurun bitiminde GoetheEnstitüsünce düzenlenen uluslararası geçerliliğe sahip sınavlara ücret karşılığında katılabilir ve Goethe Sertifikası, Aile Birleşimi A1 Sertifikası ya da Testdaf belgesi almaya hak kazanabilirler.

 

Öğrenme Garantisi

Derslere devam zorunluluğu vardır. Derslerine yüzde doksan oranında katılım göstermiş ancak kur sınavında başarılı olamamış öğrencilerimiz ücretsiz olarak aynı seviyede başlayacak olan ilk sınıfa katılabilirler.