Arapça Dil Kursu

 

Dünya üzerinde 60 ülkede anadil olarak konuşulan Arapça, dünyada 237 milyon anadil konuşanıyla en çok konuşulan beşinci dildir.

Özellikle ülkemizin son yıllarda gelişen Arap ülkeleriyle olan ticari ilişkileri Arapça konuşmanın önemini hızla arttırmaktadır. İnsan kaynakları ve eğitim alanlarında yapılan çalışmalarda artık işverenlerin çalışan alımlarında Arapça bilgisini de göz önünde tuttukları gösterilmektedir. Özellikle kimya, yapı, elektrik, üretim ve otomotiv gibi sektörlerde Arapça bilen çalışan ihtiyacı hızla artmaktadır.

Arap alfabesi 28 harften oluşur ve bu harfleri meydana getiren 17 şekil bulunur. Arap yazısı sağdan sola doğru yazılarak okunur. Arap yarımadasının özgün dili olan Arapça çağlar boyunca Mısır, Afrika, Ön Asya’ da yayılım göstermiş ve büyük bir coğrafyanın kültür dili haline gelmiştir. Bu geniş coğrafi yayılım nedeniyle Yunanca, İspanyolca Farsça gibi pek çok dünya dilini de etkilemiştir.

 

Eğitim Sistemimiz

 

Genel Arapça kurslarımızda amacımız sizin günlük yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Başlangıç, Orta ve İleri düzeyler olmak üzere toplam 3 kurdan oluşur ve genel amaçlı Arapça öğrenmek isteyenlere yöneliktir. Bu kursla günlük hayatta kullanılan Arapça öğrenebilirsiniz. Programımız sadece gramer ağırlıklı olmayıp, dilin bütün özellikleri ile konuşarak, dinleyerek ve okuyarak bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenileceği prensibi üzerine kurulmuştur.

Günlük yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiği ve kişinin kendisini ifade edebilmesindeki yeterliliğini arttırma Arapça konuşmada ki güveni yerine getirme Konsantrasyon ve motivasyonun üst seviyede tutacak şekilde ders işlenir. Derslerin %80 pratik yapma üzerinedir. Kişinin gelişimine destek verecek kitap dışı aktiviteler ve kaynaklar da kullanılmaktadır. Dinleme, okuma, yazma, konuşma becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir. Tamamı yabancı olan eğitmenlerimizle yapacağınız dersler Arapça konuşmada ki güveninizi yerine getirecek ve Arapçayı anadili olan eğitmenlerden öğrenmenin farkını yaşatacaktır. Genel Arapça kurslarımız dört beceriyi (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Arapça Kursları Başlangıç – Orta – İleri Seviye Olmak Üzere 3 Kur Olarak Planlanmıştır.

 

Ders Programı

 

Arapça derslerimiz yoğun ve rahat program olmak üzere ikiye ayrılır.

Yoğun program hafta içi akşam 19-21:15 saatleri arasında haftada 4 gün veya hafta sonu 10-13:30 saatleri arasında.

Rahat program ise hafta içi akşam 19- 21:15 saatleri arasında haftada 2 gün veya hafta sonu 10-12:20 saatleri arasında olacak şekilde düzenlenmiştir.

 

Sınıflar

 

Her bir grup en fazla 6 ile 8 kişiden oluşur. Kalabalık sınıflarda olduğu gibi kaybolup gitmez bire bir ders kalitesinde eğitim alırsınız. Başlangıç ve orta seviyelerin tamamlanma süresi 50 derstir. İleri seviyede ise her bir kur 80 derste tamamlanır.

 

Gelişim Takibi

 

Arapça dil kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin gelişimleri eğitim danışmanları ve öğretmenleri tarafından takip edilerek kendilerine düzenli olarak gelişim alanlarıyla ilgili aksiyonlar verilir. Gerekirse ek dersler veya farklı materyallerle desteklenerek geliştirilir. Ataşehir TAC da en kaliteli eğitimi vermek dışında en önemli hedeflerimizden biri de yoğun iş veya öğrencilik hayatı içinde olan katılımcılarımızın burada geçirdikleri vaktin en verimli, en kaliteli, en eğlenceli kullanılmasını sağlamaktır.

 

 

Kişiye Özel Çözümler – Birebir Eğitim Programı

 

Herhangi bir programa uymak zorunda olmadığınız kişiye özel bire bir derslerimiz ya da kendi oluşturacağınız grupla yapabileceğiniz VIP derslerimizle tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik bir eğitim de alabilirsiniz.

 

Eğitmenlerimiz

 

Arapça dil kurslarımız alanlarında uzman, formasyonlarını tamamlamış Türk ve anadili Arapça öğretmenlerimiz tarafından düzenlenmektedir. Ataşehir TAC Arapça dil kursunda öğrencilerin (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesi hedeflenir.

 

Öğrenme Garantisi

 

Derslere devam zorunluluğu vardır. Derslerine yüzde doksan oranında katılım göstermiş ancak kur sınavında başarılı olamamış öğrencilerimiz ücretsiz olarak aynı seviyede başlayacak olan ilk sınıfa katılabilirler.