Genel İngilizce Dil Kursu

 

İngilizce şüphesiz ki dünyada ana diliniz dışında bir dilde iletişim kurabilmek için en çok ihtiyaç duyabileceğiniz yabancı dildir. Kişisel gelişimine, kariyerine, eğitimine katkı yapmak isteyen herkes genel ingilizce kurslarımıza katılabilir. İngilizce iletişim kurabilmek kişiye eğitim hayatında, seyahatlerinde, iş hayatında, küresel çağda sayısız avantaj sağlayacak en önemlisi de size bağımsız kılacaktır.

Genel İngilizce dil kursunda diğer dillerde olduğu gibi Ortak Avrupa Dil Programı çerçevesinde A1 başlangıç seviyesi, A1-A2-B1-B2-C1-C2 olmak üzere toplam 6 kur bulunmaktadır.

Hangi kura kayıt olmanız gerektiği kurumumuzda yapılacak olan ücretsiz seviye tespit sınavıyla belirlenir.

 

Eğitim Sistemimiz

İngilizce dil kursunda en temel amacımız öğrencilerimizin yabancı dil eğitimini zoraki bir süreç olmaktan çıkarıp keyif alacakları bir yolculuğa dönüştürmektir. Bu nedenle eğitim sistemimiz iletişimsel temele dayanır.

Ataşehir TAC Genel İngilizce programlarımızda öğrenci odaklı yaklaşımımız ve modern yöntemlere dayandırdığımız eğitim müfredatımızla öğrencilerin (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedefleriz.

 

Ders Programı

Genel İngilizce derslerimiz yoğun ve rahat program olmak üzere ikiye ayrılır.

Yoğunlaştırılmış program hafta içi akşam 19-21:30 saatleri arasında haftada 4 gün veya hafta sonu 10-13:30 saatleri arasında

Rahat program ise hafta içi akşam 19- 21:30 saatleri arasında haftada 2 gün veya hafta sonu 10-12:20 saatleri arasında olacak şekilde düzenlenmiştir.

 

Sınıflar

Her bir grup 6 ile 8 kişiden oluşur. Kalabalık sınıflarda olduğu gibi kaybolup gitmez bire bir ders kalitesinde eğitim alırsınız.

A1- B1 seviyelerinde her bir kurun tamamlanma süresi 50 derstir. B2-C1-C2 seviyelerinde ise her bir kur 80 derste tamamlanır.

 

Gelişim takibi

Genel İngilizce dil kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin gelişimleri eğitim danışmanları ve öğretmenleri tarafından takip edilerek kendilerine düzenli olarak gelişim alanlarıyla ilgili aksiyonlar verilir. Gerekirse ek dersler veya farklı materyallerle desteklenerek geliştirilir. Ataşehir TAC da en kaliteli eğitimi vermek dışında en önemli hedeflerimizden biri de yoğun iş veya öğrencilik hayatı içinde olan katılımcılarımızın burada geçirdikleri vaktin en verimli, en kaliteli, en eğlenceli kullanılmasını sağlamaktır.

 

Kişiye Özel Çözümler- Birebir Eğitim Programı

Herhangi bir programa uymak zorunda olmadığınız kişiye özel bire bir derslerimiz ya da kendi oluşturacağınız grupla yapabileceğiniz VIP derslerimizle tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik bir eğitim alma şansını da size sunarız. Kendinize göre planlayabileceğiniz haftalık programınız sizi zamansal olarak da özgür kılacaktır.

 

Eğitmenlerimiz

Eğitimlerimiz alanlarında uzman, formasyonunu tamamlamış ya da TESOL, CELTA, DELTA, TEFL sertifikalarına sahip Türk ve yabancı öğretmenler tarafından gerçekleştirilir. Eğitimlerimizi National English yayınlarının yardımcı materyalleri ile destekleyerek dersleri zevkli ve eğlendirici hale getiririz. Derslerde dil becerilerinizi geliştirirken, öğrendikleriniz görsel ve işitsel yöntemler ile işlevsel hale getirilmektedir.

 

Sertifikasyon – Avrupa Dil Portfolyosu

 Tamamladıkları kuru başarıyla bitiren öğrencilere Millî Eğitim Bakanlığından onaylı AKD İngilizce Dil Kursu sertifikası verilir. İsteyen öğrencilerimize kendini Avrupa Birliği standartlarında değerlendirebilmesi için Avrupa Dil Portfolyosu verilir. Bu Dil Pasaportu, belirli dönemlerde değişik dillerdeki yeterliliğinizle ilgili genel bilgileri içerir. Biçimsel nitelikleri ve kendini değerlendirme kayıtlarını tutarak önemli dil ve kültürler arası öğrenme deneyimleri ile dil yeterliliklerini / becerilerini tanımlar. Avrupa Konseyi tarafından önerilen Standart Pasaport (16 yaşından büyükler için Avrupa Dil Portfolyosu) tüm Avrupa’da denklik ve serbest dolaşım süreçlerini kolaylaştırır.

Dileyen öğrenciler tamamladıkları kurun bitiminde uluslararası ve yerel geçerliliğe sahip sınavlara sınav merkezlerine başvurarak ücretli olarak girebilir, İngilizce seviyesini belirleyen Sertifika alabilirler.

 

Öğrenme Garantisi

Derslere devam zorunluluğu vardır. Derslerine yüzde doksan oranında katılım göstermiş ancak kur sınavında başarılı olamamış öğrencilerimiz ücretsiz olarak aynı seviyede başlayacak olan ilk sınıfa katılabilirler.