IELTS HAZIRLIK KURSU

 

International English Language Testing System: IELTS Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak ya da  isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Dil becerilerini adil, doğru ve amaca uygun bir şekilde, dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyelerini kapsar.

Genel IELTS ve Akademik IELTS olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Akademik modülü, üniversite veya yüksek lisans eğitimine devam edebilmek veya üniversitelerin hazırlık sınıflarının ilk yılından muaf olmak isteyenler, IELTS Genel modülü ise eğitim sektörü dışındaki alanlarda İngilizce seviyesini kullanmak isteyenler için hazırlanmıştır. Adaylar, eğitim ve profesyonel hedeflerine ve kendilerinden istenilen vize taleplerine göre hangi sınava gireceklerine karar verirler.  IELTS Sınavında tüm sonuçlar 9 puan olceginde değerlendirilir. 1 en dusuk 9 ise en yüksek puandir. ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda dâhil olmak üzere pek çok ülkede üniversite ve işverenler IELTS sonucu talep eder. Dünyadaki pek çok profesyonel kurum, göçmenlik büroları ve diğer hükümet kurumları IELTS notu ister. 135 ülkede 9.000’den fazla kurum IELTS Sınavını tanır.

Sınav; Listening (Dinleme) 30 dakika, Reading (Okuma) 60 dakika, Writing (Yazma) 60 dakika ve Speaking (Konuşma) 11–14 dakika olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Speaking bölümü bir uzman eğitmen ile yüz yüze yapılmaktadır. IELTS sınavı kağıt kalem kullanılarak (paper-based) uygulanan bir sınavdır. İlk üç bölüm arka arkaya uygulanırken, speaking bölümü aynı gün ya da sınavı takip eden üç gün içinde yapılabilmektedir.Ielts Sinavinda tum sonuçlar 9 puan olceginde değerlendirilir. 1 en dusuk 9 ise en yüksek puandir. ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda dâhil olmak üzere pek çok ülkede üniversite ve işverenler IELTS sonucu talep eder. Dünyadaki pek çok profesyonel kurum, göçmenlik büroları ve diğer hükümet kurumları IELTS notu ister. 135 ülkede 9.000’den fazla kurum IELTS Sınavını tanır.

Daha önce IELTS puanı olmayan adaylar, kurumumuzda seviye tespit sınavına katılarak hangi programın kendileri için daha uygun olduğunu öğrenebilirler. Seviye tespit sınavlarımızda READING, SPEAKING ve WRITING becerileri ölçülmektedir.

IELTS kurslarımıza Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) standartları çerçevesince B1 seviyesinde ingilizce bilgisi olan öğrenciler katılabilmektedir. Bu seviyenin altındaki kalan öğrencilerimiz ise hızlı hazırlık programına alınarak ingilizce seviyeleri geliştirildikten sonra IELTS hazırlık kurslarına devam ederler. IELTS seviye belirleme sınavı için şubemizden randevu almanız gerekmektedir.

Ataşehir TAC Yabancı dil kursunu diğerlerinden ayıran en temel fark her öğrencinin kendi içinde benzersiz olmasından hareketle ve bireysel (tailor made) çözümler sunması ve kişiye yönelik programlar hazırlamasıdır. Ataşehir TAC Yabancı Dil kursunda hiç bir zaman belli saat ve müfredatla çerçevelendirilmiş herkese yönelik sınav hazırlık gruplarına katılmazsınız. IELTS hazırlık kurslarımızın  ana şablonu dil ve sınav stratejileri, testler ve alıştırmaların içinde olduğu 4 ana temel (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) üzerine programlanmıştır. Dinleme ve konuşma becerileriniz için derslerimiz düzenli olarak alanında uzman yabancı öğretmenlerimizle  desteklenmektedir. Gruplar en fazla 4 kişiden oluşmaktadır ve bu sayede her bir öğrenciyle bire bir ilgilenme fırsatı yaratılır.

Alanında uzman eğitimiz kadromuz, tüm dünyada kabul görmüş Cambridge ve Longman gibi IELTS kaynaklarını kullanmaktadır. Derslerde kullanılacak olan tüm materyaller tarafımızdan ücretsiz olarak verilmektedir.