İspanyolca Dil Kursu

 

İletişim kurabildiğiniz her yabancı dil size yepyeni bir pencere açar. İspanyolca dünyanın en çok konuşulan ikinci dilidir. Yalnızca İspanya’da değil, Latin Amerika, Kuzey Amerika, Amerika Birleşik Devletleri ve hatta uzak doğu’ya kadar konuşulan İspanyolca’yı öğrenmek herhangi bir yabancı dilin sunduğundan çok daha fazlasıdır. Dünyanın her köşesine yayılmış İspanyol kültürünü ve dilini bilmek kendi sınırlarınızı genişletmektir. İspanyolca öğrenmeniz eğitim hayatınıza, kariyerinize, seyahatlerinize değer katmanız ve kendinize yepyeni bir potansiyel katmanız anlamına gelecektir.

İspanyolca dil kursunda diğer dillerde olduğu gibi Ortak Avrupa Dil Programı çerçevesinde A1 başlangıç seviyesi, A1-A2-B1-B2-C1-C2 olmak üzere toplam 6 kur bulunmaktadır. Hangi kura kayıt olmanız gerektiği kurumumuzda yapılacak olan ücretsiz seviye tespit sınavıyla belirlenir.

 

Eğitim Sistemimiz

İspanyolca dil kursunda en temel amacımız öğrencilerimizin yabancı dil eğitimini zoraki bir süreç olmaktan çıkarıp keyif alacakları bir yolculuğa dönüştürmektir. Bu nedenle eğitim sistemimiz iletişimsel temele dayanır.

Ataşehir TAC İspanyolca programlarımızda öğrenci odaklı yaklaşımımız ve modern yöntemlere dayandırdığımız eğitim müfredatımızla öğrencilerin (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedefleriz.

 

Ders Programı

İspanyolca derslerimiz yoğun ve rahat program olmak üzere ikiye ayrılır.

Yoğun program hafta içi akşam 19-21:30 saatleri arasında haftada 4 gün veya hafta sonu 10-13:30 saatleri arasında

Rahat program ise hafta içi akşam 19- 21:30 saatleri arasında haftada 2 gün veya hafta sonu 10-12:20 saatleri arasında olacak şekilde düzenlenmiştir.

 

Sınıflar

Her bir grup en fazla 6 ile 8 kişiden oluşur. Kalabalık sınıflarda olduğu gibi kaybolup gitmez bire bir ders kalitesinde eğitim alırsınız.

A1- B1 seviyelerinde her bir kurun tamamlanma süresi 50 derstir. B2-C1-C2 seviyelerinde ise her bir kur 80 derste tamamlanır.

 

Gelişim takibi

İspanyolca dil kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin gelişimleri eğitim danışmanları ve öğretmenleri tarafından takip edilerek kendilerine düzenli olarak gelişim alanlarıyla ilgili aksiyonlar verilir. Gerekirse ek dersler veya farklı materyallerle desteklenerek geliştirilir. Ataşehir TAC da en kaliteli eğitimi vermek dışında en önemli hedeflerimizden biri de yoğun iş veya öğrencilik hayatı içinde olan katılımcılarımızın burada geçirdikleri vaktin en verimli, en kaliteli, en eğlenceli kullanılmasını sağlamaktır.

 

Kişiye Özel Çözümler- Birebir Eğitim Programı

Herhangi bir programa uymak zorunda olmadığınız kişiye özel bire bir derslerimiz ya da kendi oluşturacağınız grupla yapabileceğiniz VIP derslerimizle tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik bir eğitim de alabilirsiniz. DELE sınav eğitimlerimiz  sadece birebir ders şeklinde verilmektedir.

 

Eğitmenlerimiz

İspanyolca  dil kurslarımız alanlarında uzman, ELE Yabancı Dil Olarak İspanyolca formasyonlarını tamamlamış Türk ve anadili İspanyolca olan öğretmenlerimiz tarafından düzenlenmektedir.

 

Sertifikasyon

Tamamladıkları kuru başarıyla bitiren öğrencilere Millî Eğitim Bakanlığından onaylı Ataşehir TAC İspanyolca Dil Kursu sertifikası verilir. Dileyen öğrenciler tamamladıkları kurun bitiminde İspanyol Kültür Merkezi’in düzenlediği uluslararası geçerliliğe sahip DELE sınavlarına ücret karşılığında girebilir ve DELE Sertifikası elde edebilirler.

 

Öğrenme Garantisi

Derslere devam zorunluluğu vardır. Derslerine yüzde doksan oranında katılım göstermiş ancak kur sınavında başarılı olamamış öğrencilerimiz ücretsiz olarak aynı seviyede başlayacak olan ilk sınıfa katılabilirler.