LYS-5 ( LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI-5 )

 

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı-5), sınavı lisans eğitimini yabancı dil alanında sürdürmek isteyen üniversite adaylarının girdiği Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanan bir sınavdır. LYS-5 Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır. 80 sorudan oluşan sınavın süresi 120 dakikadır.

 

AKD yabancı dil kursu LYS 5 hazırlık programının içeriği sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama ağırlıklı olarak düzenlenmektedir.  Sınav hazırlık alanında deneyimli eğitmenlerimiz her yıl sınavda çıkan soruları titizlikle inceleyerek öğrencilerimizin sınavda en yüksek performansı gösterebilmeleri için gerekli stratejileri geliştirir ve uygularlar. Böylelikle  dilbilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrenciler, girecekleri sınavda sorulan soru tipleriyle ilgili yeterince çalışma yapmış ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmuş olurlar.

 

Tüm sınav hazırlık programlarımızda olduğu gibi LYS 5 sınavı için de ilk adım Seviye Belirleme Sınavı’dır. Kurumumuza kaydolan tüm üniversite adaylarının seviye belirleme sınavları özenle değerlendirilir ve  adayların bilgi düzeylerine en uygun grupta öğrenime başlamaları sağlanır.

 

LYS-5 Sınav Hazırlık Programlarında eğitim materyali her sene yenilenmekte olup tüm eğitim materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerimizin gelişimi doğrultusunda sürekli olarak ek kaynaklarla desteklenmektedir.