PROFICIENCY (HAZIRLIK ATLAMA) KURSU

 

Üniversitelerin yabancı dil hazırlık atlama, hazırlık bitirme ve yüksek lisans kabul sınavlarına 4-6 kişilik gruplarımız veya bire bir derslerimizle öğrencilerimizi hazırlıyoruz.

Yalnızca sınav hazırlık değil tüm yabancı dil programlarımızda aynı ilke ile hareket ediyoruz. 12-20 öğrenciden oluşan sınıflarda yürütülen dil programlarının verimliliğinin düşük olduğunu düşünmekteyiz. En fazla 6 öğrenciden oluşan PROFICIENCY sınıflarımızda eğitmenlerimiz öğrencilerimizle daha yakından ilgilenebilmekte ve bu sayede sınav başarıları artmaktadır.

Grup eğitimlerimize katılmak dışında dileyen öğrenciler (benzer seviyede yabancı dil seviyesinde olmak kaydıyla) kendi aralarında 2 veya 3 kişilik grup oluşturup VIP programlarımıza başvurabilir veya bire bir olarak da yapılabilen özel dersler ile PROFICIENCY sınavlarına hazırlanabilirler. Hangi eğitim programı olursa olsun her öğrencimizle özel olarak ilgilenerek yeterlilik sınavlarında başarılarını garanti ediyoruz.

Sınıf oluştururken kursiyerlerin yabancı dil seviyelerinin benzer olmasını ve katılacakları sınav türünün aynı olmasını göz önünde bulundurmaktayız. Bu nedenle ön kayıt esnasında öğrenciler ilgili üniversitenin sınav sistemine benzer seviye tespit sınavına ve sözlü sınava katılmak zorundadır. AKD Yabancı Dil Kurumları olarak yeterlilik sınavına tabi tutan üniversitelerin sınav sistemlerini yakından takip ediyor, olası yenilik ve değişimlere yönelik eğitim metotları geliştiriyoruz.

Derslerde genel olarak; okuma bölümü için hızlı okuma tekniklerine değinilir ve kelime dağarcığı genişletilir, yazma bölümü için ise kompozisyon formatının yanı sıra gramer, ve imla kuralları üzerinde çalışılır, dinleme ve konuşma bölümleri için katılımcının dile yatkınlığı ve alışkanlığı arttırılır, aynı zamanda bu kısımlarda başarıyı arttırmaya yönelik pratik tekniklere değinilir. Yabancı dil yeterlilik sınavlarına hazırlıkta en çok önemsediğimiz konulardan biri de öğrencilerin mümkün olduğunca çok deneme sınavı çözmüş olmasıdır ve sınav hazırlık müfredatımızın temelini deneme sınavları oluşturur.

Hazırlık atlama sınav programımızda birebir eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Kişinin gelişim alanlarına özel hazırlanan eğitim müfredatıyla daha kısa sürede ve hızlı sonuç alması hedeflenir. Birebir eğitimin bir diğer avantajı da ders programınızın sizin istediğiniz gün ve saatlerde olması sebebiyle sosyal hayatınızda esneklik sağlamasıdır.

Sınav hazırlık programlarımızı yürüten eğitmenlerimizin her biri alanında tecrübeli ve yetkin öğretmenlerdir. Derslerde kullanılacak olan tüm materyaller tarafımızdan ücretsiz olarak verilmektedir.