SAT HAZIRLIK KURSU

 

Sat açılımı Scholastic Aptitude Test tir. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde yüksek okul ve üniversitelere giriş için Amerikan vatandaşları veya yabancı uyruklu öğrencilerin yerleştirilmesi için kullanılan sınavdır. ABD dışında pek çok Avrupa ülkesindeki üniversitelere girişte, Türkiye’de yabancı uyruklu öğrencilerin üniversitelere yerleştirilmesinde de kullanılan akademik reputasyonu yüksek bir sınav olan SAT iki aşamadan oluşur. Ülkemizde bazı merkezlerce yılda iki kez düzenlenir. İlk aşaması olan (reasoning test) neredeyse tüm üniversiteler için zorunludur ve özellikle sayısal bölümlere yerleştirilmede avantaj sağlar. SAT 2 olarak da adlandırılan Subject Test her üniversite tarafında istenmez. Daha çok sözel bölümlerde eğitim görmek isteyen öğrencilerin yerleştirilmeyi istedikleri üniversitenin talebine göre SAT 2’ye girip girmeyeceklerini belirlemeleri gerekir.

SAT sınavına hazırlanabilmek için İngilizce seviyenizin B2 düzeyinde olması gerekir. Sınav sonuçlarının beş yıl geçerliliği vardır. Yurtdışında eğitim alma hayaliniz varsa SAT puanınızın yüksek olması size büyük avantaj sağlayacaktır. Ataşehir TAC olarak SAT hazırlık programımıza son derece önem veriyor ve SAT deneyimli öğretmenlerimizle öğrencileri sınava hazırlıyoruz.

SAT sınavında akademik başarınızı belirleyen en önemli etken dil hakimiyetiniz olduğundan yetkinliklerinizi sürekli geliştirmenizi sağlarız.  SAT kursunda İngilizce bilginizin ölçülmesinden çok İngilizceyi kullanabilme beceriniz önemlidir. İleri düzeyde İngilizce bilgisi sınav stratejilerine daha kolay odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

SAT kursu yabancı eğitmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Adaylar SAT 1 reasoning testinin aşamaları olan Critical Reading ve writing bölümlerinden sürekli deneme testine tabi tutulurlar. Essay writing aşaması opsiyonel olmasına rağmen pek çok üniversite sınavda bu bölümünde alınmış olmasını ister. O nedenle essay writingi mutlaka müfredatımızda yer veriyor ve adaylara hazırlanmaları konusunda danışmanlık veriyoruz.

SAT sınav eğitimi sadece birebir ders olarak düzenlenmektedir. Başvuru öncesinde ücretsiz olarak katılacağınız seviye tespit sınavının sonucuna göre zayıf ve güçlü alanlarınızı belirler ve bunların üzerinde çalışırız. Özellikle anadili İngilizce olan adaylarla rekabet ettiğiniz SAT sınavında İngilizce bilginizi sınav teknikleriyle yol göstererek geliştirir ve rekabette öne çıkmanızı hedefleriz.