TESOL SERTİFİKA PROGRAMI

 

TESOL sertifikası dünyanın her yerinde geçerli, anadili ingilizce olmayan öğrencilere ingilizce öğretmenliği yapabilmenizi sağlayan belgedir.

TESOL kursu ise ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğinizi geliştirmeniz için tasarlanmış ve başarıyla bitirmeniz halinde bu yetkinlikte olduğunuzu gösteren belgeye sahip olmanızı sağlayan kursun kısaltılmış adıdır.

TESOL Sertifikasyon kursu sonunda alınacak olan sertifikalar HARVARD PUBLISHERS tarafından akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir. TESOL sertifikası ile birlikte Türkiye’de de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel kurumlarda usta öğretici olarak atanabilir ve görev yapabilirsiniz.

Ana dili İngilizce olan kişiler de TESOL Programına başvurabilir. Ama eğitim sonunda alacağı TESOL sertifikasını yine sadece ana dili İngilizce olmayan kişilerde öğretmenlik alanında kullanabilir.

TESOL kursumuz akreditedir. Kullanılan temel içerik (daha sonra Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları tarafından eğitici videolarla desteklenmiş ve geliştirilmiştir) dünyanın en büyük TESOL kursu hizmeti veren HARVARD PUBLISHERS’a aittir.

TESOL sertifikasyon kursuna üniversitelerin lisans veya önlisans bölümlerinden mezun herkes katılabilir. Kayıt olmadan önce TESOL programını tamamlamak için gerekli ingilizce seviyesinin belirlenmesi için sözlü ve yazılı iki aşamalı bir seviye tespit sınavının tamamlanması gereklidir.

12 modülden oluşan TESOL Programımızın sonunda, bütün öğrencilerin 6 saat danışman öğretmenlerine ders anlatılması istenmektedir. Bu ders anlatımının konusu ve hangi öğrenci seviyesine anlatılacağı, kişinin danışman öğretmeni tarafından öğrenciye söylenir ve hazırlıklarının yapılması istenir.

Programın sonunda başarılı olan öğrenciler 2 adet sertifika almaktadırlar. Bu sertifikalardan biri, öğrencinin Online sistemde bulunan 12 modülde yapmış olduğu testlerin ve ödevlerin ortalaması alınarak oluşturulmuş TESOL Sertifikasıdır. Diğer sertifika ise 10 modülün sonunda öğrencinin yapmış olduğu 6 saatlik ders anlatımının sonucunda danışman öğretmeninin performansa bağlı olarak vermiş olduğu Teaching Practice sertifikasıdır.