TOEFL HAZIRLIK KURSU

 

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) anadili ingilizce olmayan kişilerin ingilizce düzeylerinin belirlenmesi için,   New Jersey A.B.D merkezli Educational Testing Service (ETS) tarafından düzenlenen bir sınavdır. TOEFL sınavında, ingilizcenin akademik düzeyde dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinin ne kadar iyi kullanıldığı ölçülür.

TOEFL bilinenin aksine sadece  yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için değil aynı zamanda yurtdışında çalışmak isteyen, kariyerinde yükselmeyi hedefleyen, ingilizce düzeyini uluslararası bir sertifika ile belgelemek isteyen, dil tazminatı almak isteyen herkese yönelik bir sınavdır. Yurt dışı üniversitelerin yanı sıra Türkiye’deki bazı üniversiteler de TOEFL sınavını lisans üstü başvurularda veya lisans düzeyinde hazırlık atlamalarda kabul etmektedirler.

TOEFL  aralarında Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletlerinin de olduğu pek çok ülkede hem üniversiteler hem de prestijli kurumlar tarafından kabul edilen dünya üzerindeki en geçerli sınavlardan biridir.

Reading (60 – 100 dakika), Listening (60 – 100 dakika), Speaking (20 dakika) ve Writing (50 dakika) olmak üzere 4 bölümden oluşan sınav yaklaşık 4 saat 15 dakika sürer. İlk iki bölüm tamamlandıktan sonra on dakikalık bir ara verilir.

AKD Yabancı dil kursunu diğerlerinden ayıran en temel fark her öğrencinin kendi içinde benzersiz olmasından hareketle ve bireysel (tailor made) çözümler sunması ve kişiye yönelik programlar hazırlamasıdır. Ataşehir TAC Yabancı Dil kursunda hiç bir zaman belli saat ve müfredatla çerçevelendirilmiş herkese yönelik sınav hazırlık gruplarına katılmazsınız.

TOEFL hazırlık kurslarımızın  ana hedefi, öğrencilerin dinlediğini anlama yetkinliklerini (Listening Comprehension Skills),  okuduğunu anlama yetkinliklerini (Reading Comprehension Skills),  konuşma yetkinliklerini (Speaking Skills), kompozisyon yazabilme yetkinliklerini (Written English Skills) geliştirerek öğrencileri TOEFL iBT® sınavına en iyi şekilde hazırlamaktır.

Kurs süresince uzman kadromuz öğrencilerin dil yetkinliklerini geliştirmekte, sınava yönelik deneme sınavlarıyla öğrencilere kendilerini sınav ortamında deneyebilme imkanı tanımaktalardır.

Gruplarımız en fazla 4 kişiden oluşur ve bu sayede her bir öğrenciyle bire bir ilgilenme fırsatı yaratılır.

TOEFL kurslarımıza Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) standartları çerçevesince B1 düzeyinde ingilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. Bu seviyenin altındaki kalan öğrencilerimiz ise hızlı hazırlık programına alınarak ingilizce seviyeleri geliştirildikten sonra TOEFL hazırlık kurslarına devam ederler. TOEFL seviye belirleme sınavı için şubemizden randevu almanız gerekmektedir.

Derslerde öğrencilerin ihtiyacı olan sınava uyumlu uluslararası kaynaklar ücretsiz olarak temin edillir.

Hazır olan öğrenci başarı garantisi ile sınava girer.