YDS HAZIRLIK KURSU

 

Türkiye’de ÖSYM tarafından düzenlenen ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS olarak anılan çoktan seçmeli sınavdır. 80 soruluk yanlışların doğruyu götürmediği her bir sorunun 1,25 puan olduğu bir sınavdır. Daha önceki yıllarda uygulanan KPDS ve ÜDS sınavlarının da artık YDS içine dahil edilmesiyle kamu ve özel sektörde geçerliliği daha fazla olan bir sınav haline gelmiştir.

Yabancı dil bilgisini gramer, okuma ve kelime bilgisi açısından değerlendiren bu sınavda, ingilizcenin yanı sıra Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunanca alanlarından da sınava katılmak mümkündür.

YDS sınavı her ne kadar İngilizce seviyesini ölçmeye çalışsa da temelde kelime bilgisini tam olarak anlamaya ve özellikle çeviri sorularında tam anlamıyla örtüşen şıkkı seçme zorunluluğu vardır. Bu nedenle iyi seviyede İngilizce bilgisi YDS sınavında başarıyı garanti edemez. O nedenle YDS sınav hazırlık programımızın ana hedefi adayların kelime bilgisini arttırmak ve sınav tekniklerini öğrenerek yüksek puan almalarını sağlamaktır. Aynı zamanda gramer eksiklikleri tespit edilerek tamamlanır çünkü her sınavda olduğu gibi gramer bilgisi YDS sınavında da son derece önemlidir.

AKD YDS hazırlık programında konusunda uzman eğitmenlerle tamamen sınav tekniğine uygun, bol tekrar dayalı bir eğitim verilmektedir.

Öğrencilerin en yüksek verimi alabilmesi için sınıf kontenjanları en fazla altı kişiyle sınırlıdır. Grup programları için kayıtlar ÖSYM’nin sınav takvimine göre Güz ve Bahar dönemlerinde tamamlanır. Böylelikle adaylar yaklaşık üç ay gibi bir sürede tam anlamıyla dil yetkinliklerini geliştirirken bol sınav pratiği yapma imkanına da sahip olurlar.

YDS hazırlık kursunda sınıf eğitimlerinin yanı sıra kişiye özel hazırlanan birebir eğitimlerimizi de seçebilirsiniz. Böylelikle tamamen sizin zayıf yönlerinizi geliştirmeye odaklı bir eğitim programı hazırlanır. Aynı zamanda ders gün ve saatlerini kendinize göre seçme özgürlüğünüz olur. Böylelikle zamanlama konusunda belirli bir çerçevede kalmazsınız.

AKD için her bir öğrenci güçlü ve gelişmesi gereken yönleriyle eşsizdir. O nedenle öğrencilerimize kendilerine en uygun programı titizlikle seçer ve uygularız.

Eğitim süresince tüm materyaller tarafımızdan sağlanmaktadır.