YÖKDİL HAZIRLIK KURSU

 

YÖKDİL sınavı, YÖK tarafından 2016 yılında alınmış kararla yürürlüğe giren ilk kez Mart 2017’de ÖSYM tarafından düzenlenen akademik yabancı dil sınavıdır. Sınav İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerindeki akademik yeterliliği ölçmekte olup, fen- mühendislik, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında düzenlenir. YÖKDİL daha önceki yıllarda uygulanmakta olan ÜDS sınavı ile benzer özellikler gösterir. Adaylar seçecekleri branştan sınava katılırlar.

Yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitimine devam etmek isteyenler ya da üniversitelerin akademik kadrolarında kariyer yapmakta olup akademik ünvanlarını yükseltmek isteyenler sınava katılabilirler.

Sınav başvuruları yokdil.yok.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Adaylar sınava katılacakları alanı ve yabancı dili başvuru esnasında yaparlar.

Sınav 80 sorudan oluşmakta olup 100 puan üzerinden değerlendirilir ve yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. Doktora başvurusunda bulunmak için sınava katılan adayların en az 55, doçentlik başvurusu için sınava başvuran adayların en az 65 puan almaları gerekmektedir.

AKD Yökdil hazırlık programında konusunda uzman eğitmenlerle tamamen sınav tekniğine uygun, bol tekrar dayalı bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerin en yüksek verimi alabilmesi için sınıf kontenjanları en fazla altı kişiyle sınırlıdır. Grup programları için kayıtlar ÖSYM’nin sınav takvimine göre Güz ve Bahar dönemlerinde tamamlanır. Böylelikle adaylar yaklaşık üç ay gibi bir sürede tam anlamıyla dil yetkinliklerini geliştirirken bol sınav pratiği yapma imkanına da sahip olurlar. YökDil sınav hazırlık kursumuza İngilizce seviyesi B1 ve üzerinde olan adaylar katılabilirler. Diğer seviyeler için sınav hazırlık kursu öncesinde yeterli seviyeye ulaşmaları için ön hazırlık programına katılmaları gerekmektedir. Ön hazırlık programının süresi her bir kur için 50 dersten oluşmaktadır.

YDS hazırlık kursunda sınıf eğitimlerinin yanı sıra kişiye özel hazırlanan birebir eğitimlerimizi de seçebilirsiniz. Böylelikle tamamen sizin zayıf yönlerinizi geliştirmeye odaklı bir eğitim programı hazırlanır. Aynı zamanda ders gün ve saatlerini kendinize göre seçme özgürlüğünüz olur. Böylelikle zamanlama konusunda belirli bir çerçevede kalmazsınız.

Ataşehir TAC için her bir öğrenci güçlü ve gelişmesi gereken yönleriyle eşsizdir. O nedenle öğrencilerimize kendilerine en uygun programı titizlikle seçer ve uygularız. Eğitim süresince tüm materyaller tarafımızdan sağlanmaktadır.